Sorularınızı Yanıtlıyoruz

ANASAYFA

HAKKINDA

YAZILAR

SORU SOR

BİLGİ BANKASI

RANDEVU & İLETİŞİM

Flört Ne Zaman Aldatmaya Dönüşüyor?

Bu yazıyı paylaş
 


Flört Ne Zaman Aldatmaya Dönüşüyor?

Flört ve aldatma arasındaki sınır çok incedir. Ve bu sınırın inceliği, sağa sola kaydırılması kişiye göre değişir.

Flört ve aldatma arasındaki sınır çok incedir. Ve bu sınırın inceliği, sağa sola kaydırılması kişiye göre değişir. Size göre flört etmek gibi görünmeyen bir tavır, söz, bakış eşiniz ya da sevgiliniz (sözlü, nişanlı... fark etmez) için tam da öyle görünebilir. Sizin iş arkadaşınıza yolladığınız "normal" bir mesaj eşiniz için "kışkırtıcı" görünebilir. Dolayısı ile ilişkiyi yaşadığınız kişiyle bu sınırlar hakkında konuşmalısınız ve bu sınırlara saygı göstermelisiniz.

Amerika'da, İngiltere'de en çok konuşulan, yazılan konulardan biri ise internet üzerinden aldatma. Evliliklerin bu nedenle çok fazla zarar gördüğü söyleniyor. Neredeyse herkesin facebook hesabı var. Ve bu hesaplarda eş, dost, arkadaş, akraba ile arkadaş olunuyor. Bir de yeni kurulan arkadaşlıklar var. Bu "masum" arkadaşlıklar sanal flörte dönüşebiliyor. Bundan sonrası ise iplerin kopmaya başlaması.

Tabi eğer bir insanın gerçek hayattaki adı soyadı haricinde, kendi kafasından uydurduğu ad soy adla açtığı bir facebook hesabı varsa, zaten onun niyeti tamamen kendi bileceği bir konudur.

Ancak biz şimdi "masum" arkadaşlıkları, "masum" sohbetleri tartışıyoruz. Hani mesaj geldiğinde yüzleri aydınlatan "masum" arkadaşlar... Çiftlerden biri (evli ya da değil, sevgili ya da nişanlı) bilgisayarla baş başa kaldığında kurulan arkadaşlıklar.

Kendinizi kandırmayın. Bilgisayar ortak kullanımdaysa ya da eşinizde facebook şifreniz varsa ve siz "masum" arkadaşınızdan gelen mesajları siliyorsanız, durup bir düşünün. Ne yapıyorsunuz? Neden o mesajlar siliniyor?

Sanal arkadaşınızla mesajlaşmalarınız düşlerinizi süslemeye başladıysa... Bunlar özel fanteziler de olabilir... Normalde arkadaşlarınıza ayda yılda bir mesaj atarken, bu "masum" arkadaşa her gün hatta günde bir kaç defa mesaj yolluyorsanız, ondan sabırsızlıkla mesaj bekliyorsanız... Ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz değil mi; kendinize dürüst olun ve gerçekten ne yaptığınızın farkına varın.

Üstelik en yakın arkadaşınız bu "masum" arkadaşınızdan çok söz ettiğiniz için sizi uyardıysa, hatta, "ikiniz de evlisiniz!" diye tepki gösterdiyse; siz her ne kadar "sadece sanal arkadaş" deseniz de kesinlikle kendinize çeki düzen vermeniz gerekiyor.

Bu mesajlaşmaların zamanla tensel bir dokunuşa ihtiyaç duymanıza neden olabileceğini unutmayın. Kadınlar bilgisayar ardında salt duygularını doyurmaya çalışarak tatmin olmayı tercih edebiliyor fakat erkekler bu konuda biraz daha girişken. Genelleme yapmak mümkün değil ve sonuçta iki insan özellikle de kendi gündelik hayatlarındaki ilişkiden birbirine dert yanmaya başladıysa, yüz yüze tanışmaları an meselesidir.

Eğer bu satırları okuduğunuzda kendinizden bir parça gördüyseniz, oturun ve düşünün; neredesiniz, ne yapıyorsunuz. Hayatınızdaki insana gerçekten neler hissediyorsunuz. Karşı tarafta bulup da şu an hayatınızda olan kişide bulamadığınız ne? Evliliğinizi bitirmeye hazır mısınız; bu durumun evliliğinize, ilişkinize zarar vermeyeceğini garanti edemezsiniz.

Bunları neden onunla paylaşmayasınız. Başa çıkamıyorsanız neden bir psikoloğa gidip ilişki danışmanlığı ya da internet bağımlılığıyla ilgili destek almayasınız. Kendinize dürüst davranın. Ve sorunu çözün.

Bu yazıyı paylaş
 

YORUM YAPIN

Arama Yapın

Çocuklardaki Psikolojik Sorunları Psikoloğumuza Sorun

Merhaba 8 yaşında bir oğlum var.Oğlumu birkere arkadaşına donunun indirmesini söylemiş ve ben buna kendim şahi... devamı

Çocuklardaki Psikolojik Sorunları Psikoloğumuza Sorun

Merhaba 4 yasinda ve 1 yasinda iki oglum var. Benim skntim 4 yasindaki oglumun tuvaletini soylemeyip altina ya... devamı

Çocuklardaki Psikolojik Sorunları Psikoloğumuza Sorun

merhaba 23 aylık bir kızımız var eşimin mesleği dolayısıyla ailelerimizden uzak bir şehirde yaşıyoruz kimsemiz... devamı

Çocuklardaki Psikolojik Sorunları Psikoloğumuza Sorun

13 yaşında bir kızım var ve 7 haftalık hamileyim.Kızım hiçbir şekilde kardeş istemiyor ve eğer olursa evden ka... devamı

Çocuklardaki Psikolojik Sorunları Psikoloğumuza Sorun

Hocam merhaba 15 aylik ikiz erkek bebeklerim var.ikisinin karakteri birbirlerine cok zit birisi hic kucaktan i... devamı

Çocuk Psikoloğum Ücretsiz Android Mobil Uygulaması

ETİKETLER

TWITTER'DAYIZ

FACEBOOK'TAYIZ

PSK. BAŞAK ÜNVER

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Üniversite yıllarında o zamanlar ülkemizde henüz uygulanmayan Peri Masalları Testinin ülkemiz çocukları için standardizasyon çalışmasında...

Bize Hemen Ulaşın

FacebookTwitterInstagramGoogle PlusPinterest
Bumerang - Yazarkafe

RANDEVU ALIN

Ergen ve çocuk psikoloğumuz Başak Ünver'den online randevu almak için aşağıdaki butona tıklayınız.

İletişim bilgileriniz bize ulaştığında en kısa sürede randevunuzu onaylamak için sizinle iletişime geçilecektir.
Her hakkı saklıdır © 2015 Çocuk Psikoloğum I Tasarım & Programlama CreaNet Bilişim Hizmetleri